מתחיל להיות מעצב פנים חזק

מעצב פנים או מעצב פנים?

אנשים לרוב רומנטיזים את המשימה של מעצב פנים מתוך הרעיון המטעה שהמשימה מורכבת אך ורק מבחירת צבעים ובדים לחדר. חובות אלה בהחלט מעט יותר קרובות לקישוט פנים. אבל למעצב פנים יש מגוון של תחומי אחריות, כולל אלה של מעצב פנים יחד עם עבודות מורכבות יותר. הם כוללים ניהול תאורה, תכנון חלל, תיאום צבע, מתן הערכות המתאימות לתקציב, וקבלנות משנה של ייצור והתקנת ריצוף, גופי תאורה, וילונות, ציפוי צבע וקיר, ריהוט וכדומה.

מספר גדל והולך של מעצבים אף לוקחים חלק בהיבט האדריכלי של בניית בית, ולכן מעצבים צריכים להיות מסוגלים לקרוא הדפסים ולהכיר ידע בקודי בנייה. רצוי שמעצב פנים יהיה בעל ניסיון בתוכנת CAD ותוכנות לעיצוב הבית על מנת להכין תוכניות שרטוט או מצגות ללקוחות.

דרישות הכשרה וכניסה

עד לשנים האחרונות לא היו תוכניות חינוך מוסמכות למעצבי פנים מתנשאים בארצות הברית. כעת ישנם מוסדות רבים עם תכניות לעיצוב פנים שהוסמכו על ידי האיגוד הלאומי לבתי ספר לאמנות ועיצוב והמועצה להסמכת עיצוב פנים. תוכניות אלה נמשכות בדרך כלל בין שנתיים לחמש שנים ומובילות בדרך כלל לתואר שני, תואר ראשון או שני. שיעורי הלימוד לתכניות אלה עשויים לכלול CAD, עיצוב רהיטים, צבע ובדים, תכנון חלל, ארגונומיה, קורסים אדריכליים ואפילו פסיכולוגיה.

רוב מעצבי הפנים בוחרים להיכנס לחניכה לאחר השכלה ראויה. בתקופה זו בוגרים אחרונים עובדים תחת פיקוחו של מעצב מנוסה. ובכך נותנים למעצבים להיות מסוגלים לבנות תיק עבודות וללמוד את הפינים והסכומים של הארגון העסקי לפני שאתה יוצא לסולו.

מעצבי פנים יכולים גם לבחור לקבל הסמכה באמצעות מבחן המנוהל על ידי המועצה הלאומית להסמכת עיצוב פנים (NCIDQ). צריך להיות בעל משרד אדריכלות השכלה נאותה וגם ניסיון בעבודה כדי אפילו לשבת לבחינת NCIDQ. ה- NCIDQ הגדיר שישה מסלולים שונים שנמצאים באתר שלהם. שים לב שתעודה זו היא דרישה לרישום מקצועי ב 26 ממדינות ארצות הברית והמחוזות הקנדיים הזקוקים לרישוי. עליך להיות בעל תעודת NCIDQ אם תרצה להיות חבר באגודה האמריקאית למעצבי פנים, האיגוד הבינלאומי לעיצוב פנים וארגונים דומים אחרים.

סביבת עבודה ותנאים

מעצבי פנים בדרך כלל פועלים כחלק מצוות עיצוב גדול יותר או על בסיס פרילנסרי, אם כי יש המוצאים עבודה במשרדי אדריכלים או בחנויות לריהוט בית. לקוחות נעים בין אנשים שמתכננים לשפץ את בתיהם לתאגידים העשויים לפתוח מיקום עסקי טרי.

בניית מערכות יחסים עם לקוחות היא חובה כמעט לכל מעצב ללא קשר למקום בו הוא עובד, מכיוון שמטרת המפתח של מעצב פנים היא לאתר את צרכיו וצרכיו של הצרכן ולשלב אותם גם באסתטיקה וגם בתפקוד הפנים. זה יכול לגרום להתמקדות בסופי שבוע או שעות ארוכות בכדי להתאים ללוח הזמנים של הלקוח.

מעצבי פנים נוטים לבקר ממקום למקום לא מעט מכיוון שחלק גדול מהזמן מבלה באתר בדיונים על תוכניות עם לקוחות ובפיקוח על עבודות קבלניות. אבל מעצבי פנים למעשה מבלים כמעט את כל זמנם במשרד.

שימו לב כי מעצבים עובדים לרוב תחת לחץ מכיוון שהם מלהטטים ללא הרף על מועדים ותקציבים.

הרווחים

הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה של העבודה מדווחת כי השכר החציוני השנתי למעצבי פנים היה 44,950 דולר נכון לחודש מאי 2008. 50 האחוז האמצעיים שהרוויחו בין 10 האחוזים הנמוכים ביותר הרוויחו 27,230 דולר, ועשרת האחוזים הגדולים ביותר הרוויחו הרבה יותר מ- 82,750 דולר.

נסה עיצוב פנים

עיצוב פנים הוא משימה מספקת המאפשרת למצב את היצירתיות שלהם, אך היא ללא ספק לא לכולם. המעוניינים להפוך למעצבי פנים מעודדים לבחון את עצמם בעיצוב פנים לפני שהם מקבלים את ההחלטה להירשם למכון לעיצוב. אתה יכול לעשות זאת על ידי עיצוב פנים הבית האישי שלך או היכרות עם תוכנת עיצוב הבית. אם אתה מגלה שעיצוב פנים הוא בשבילך, אז חבק את עצמך לקריירה כדאית וקפוץ ראש בראש!

Leave a Reply

Comment
Name*
Mail*
Website*